Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlineakserf blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: Z CHARAKTEREM 3A
1167 odwiedzin | wpisów: 6, komentarzy: 49, obserwuje: 5

Zmiana wariantu? Bonus: wątpliwości dot. rekuperac

autor: akserf blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Witajcie!

Wczoraj w końcu ujrzeliśmy naszą działkę w (prawie) całej okazałości :) specjalnie odpaliłam kompa, żeby móc się pochwalić zdjęciami (chyba że da się je dodać z poziomu telefonu to, błagam, oświećcie mnie!). Skosiliśmy chwasty ze środka i wjazdu, pozbyliśmy się sporej ilości krzaków i chaszczy. Oczywiście wykoszona część to tylko fragment działki, ale tyle nam wystarczy, żeby wejść i się rozejrzeć. Dzięki temu podjęliśmy decyzję, że jednak będziemy tyczyć granice. Niby wiemy, gdzie biegną, ale nie chciałabym, żeby się sąsiad złościł, jak mu wykosimy jeżyny. Procedura ruszyła, za dwa miesiące powinniśmy mieć wszystkie papiery.

Działka od ulicy (patrzymy w stronę zachodnią):

A tu patrząc w stronę ulicy:Klepnęłam dziś też na przyszły rok ekipę.

Miałam przyjemność odwiedzić Z Charakterem 2 tydzień temu. Świetny dom, wiele moich wątpliwości uleciało, za to pojawiły się inne. Zaczęłam analizować metraż i okazało się, że jeśli chcemy zmienić układ góry na 3A, to... będzie strasznie mało miejsca. Przecież 3A jest 2 m dłuższy! Do tego zmiany, jakie chciałam wprowadzić na dole, też będą się trochę gryzły z metrażem. Do tego mąż zaczął coś przebąkiwać, że może jednak garaż w domu... zgłupieliśmy. Po dogłębnej już analizie i przeliczaniu metrów i centymetrów uznałam, że najbardziej nam odpowiada wariant 3A, któremu byśmy zgrabnie odcięli wystający garaż. Wtedy nie wprowadzalibyśmy wielu zmian, które musielibyśmy wcześniej. Plan zatem prezentuje się następująco:

Oryginalny układ: 

A tak po przeróbce:

Koniec końców wyglądałby jak nieco dłuższy wariant 2.


Wszelkie uwagi i pomysły mile widziane :)

Na koniec temat do dyskusji: rekuperacja. Ma ktoś? Żałujecie? Nie żałujecie? Szumi czy nie? Wolelibyście grawitacyjną? Na co zwrócić uwagę? Musimy podjąć w końcu i tę decyzję, a nie znamy nikogo, kto by już fizycznie z tej wentylacji korzystał i miał do powiedzenia coś więcej niż tylko teoretyczne wywody.

Miłego dnia! :)


P.S. A! Wiecie, co się okazało? Że nie znaliśmy stron świata na naszej działce! Uświadomił nas pan z Projektów z Wizją, który wstępnie posadowił na naszej działce wersję LUSTRZANĄ, bo południe jest od strony lasu z lewej :)
Komentarze (7)
autor:nakedpenguin  dodano: 2 miesiące temu
Jak wiecie w którym miejscu trzeba Wam wiecej miejsca, to może warto ten wariant 2 po prostu wydłużyć bez kombinacji. Dom będzie w lesie i tam taras na garażu z pewnością będzie trudniejszy w utrzymaniu - im prościej tym lepiej.

Odnośnie reku - ja w naszym Charakterze zdecydowałem się na mechaniczną, bo strasznie u nas czasami zawiewa i cierpię kiedy mi dmucha zimno w łazience :) A w zimie otwieram okna, bo muszę mieć świeże powietrze. Tak, że reku - u mnie must have. Ceną za to są anemostaty i rury poprowadzone niekoniecznie tak, jak bym sobie tego życzył. I konieczność serwisowania. I nieco wyższa cena (chociaż jak ktoś się uprze - da radę kominy wyrzucić i wyjść na zero). Można od Domów z Wizją wziąć też projekt reku (w 3A jest chyba w cenie).

Żeby nie było - nie wiem jak się będzie sprawdzać, bo dopiero za kilka tygodni uruchomimy. Za to byłem w domu u przyjaciół - mają i jest naprawdę super. A szum to słychać tylko na maksymalnych obrotach przy wyrzutni na zewnątrz budynku.
Odpowiedź do nakedpenguin
autor:akserf  dodano: 2 miesiące temu
Z ciekawości, zdecydowałeś się na projekt reku od nich czy prywatnie zamawiałeś?
Odpowiedź do akserf
autor:nakedpenguin  dodano: 2 miesiące temu
Prywatnie. Na pewno gdybym miał projekt od biura byłoby mi łatwiej niektóre sprawy rozplanować wcześniej (np. przygotować przekucia w stropie dokładnie tam gdzie trzeba).
Mój generalny wykonawca budował już jeden taki domek i miał plany reku, a firmę od instalacji wybraliśmy tą samą co poprzednicy (była akurat po sąsziedzku i dała dobrą cenę). Zrobiliśmy więc przekucia w tych samych miejscach i nie trzeba było nic wiercić. Od strony technicznej - super. Ale może w biurze mądrzej (wygodniej dla właściciela domu) pomyśleli o prowadzeniu kanałów, tak żeby ograniczyć szachty.
autor:karolinalabajczyk  dodano: 2 miesiące temu
Ja dodaje wszystkie wpisy z telefonu, aby dodac zdjecie musisz kliknac takiego malego plusika po lewej stronie jak piszesz, tylko musisz je powiekszyc bo z telefonu dodaja sie male :)

co do rekuperacji,my nie robimy duzo osob sie u mnie wypowiadalo o rekuperacji - zobacz wpis.
Kazdy Ci powie ze poleca tylko wiekszosc z tych osob jeszcze nieuzytkuke
Odpowiedź do karolinalabajczyk
autor:akserf  dodano: 2 miesiące temu
Chwała Ci! Będę szukać plusika następnym razem ;)
Udało mi się jak na razie dorwać jedna osobę mieszkająca w domu z reku i właśnie chwali. Póki co pozytywy przeważają. Kurczę, ciężka decyzja.
autor:wenaplus  dodano: 2 miesiące temu
Mam reku, używam niemal rok. Model brink 400. Szumi na wysokich obrotach kiedy cała chata gości. I tak wtedy nie słychać. na normalnym biegu, w ogóle instalacji nie słyszę. Latem wyłączamy bo dom jest pootwierany. Zimą błogosławimy bo naokoło smog (w lesie Wam to chyba nie grozi). W łazience (bez okna) wszystko ładnie schnie. Gdybym budowała drugi raz to kupiłabym znowu. Czy to must have? Niekoniecznie.
autor:akserf  dodano: 2 miesiące temu
Dzięki za komentarze :)
Czy nam smog grozi to się okaże, niestety wielu ludzi w tej wsi pali śmieci, wiec może być tak, ze i nas dopadnie...
Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów:48371
Liczba wpisów:206249
Liczba komentarzy:871902
Liczba zdjęć:761528
Użytkownicy online:696